KOMUNIKAT STARTOWY

AKO_8538Pakiet startowy można odebrać w niedzielę w godzinach pracy biura zawodów oraz w przeddzień zawodów – sobotę (tj. 12.05.2018) w godzinach 18:00-19:00 w Nowym Targu (Podtatrzańska 37) po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (tel. 608-065-615).

Każdy zawodnik w pakiecie startowym otrzymuje od organizatorów 10 dutków podhalańskich. Dutki Podhalańskie (DP) to wewnętrzna waluta biegu pełniąca funkcję kuponów wymiennych. Wartość 5 DP jest równa 5 złotym. Dutki podhalańskie można wymienić w sklepie Maratonu Podhalańskiego (w trakcie trwania zawodów) na dowolnie wybrany przez siebie przedmiot.
Jednym z wyjątkowych produktów w sklepiku Maratonu Podhalańskiego jest wyprodukowany specjalnie z okazji biegu okolicznościowy oscypek, dostępny w cenie 5 DP (5 PLN).
W tym roku dla każdego zawodnika przygotowany jest specjalny posiłek regeneracyjny w formie „Lunch Box’a” – do odbioru na mecie.
Organizator zapewnia transport zawodników na trasie Zakopane – Bańska Niżna i Zakopane – Nowy Targ. Autobusy będą kursować przed startem odpowiednich tras wg rozkładu podanego poniżej. Autobusy będą odjeżdżać z okolic biura zawodów.
Depozyt dla zawodników przyjmowany będzie w niedziele przed startem w okolicy linii startowej Maratonu Podhalańskiego i Półmaratonu Podhalańskiego. W miejscu przyjmowania depozytu będzie możliwość zapakowania sprzętu w worek organizatora. Organizator przetransportuje depozyt na linię mety po strzale startera.
Meta w Zakopanem będzie umiejscowiona na Estakadzie spacerowej pod Gubałówką . W bezpośrednim pobliżu mety będzie można dokonać zakupów w sklepiku maratonu lub odebrać depozyt. W tym roku zakończenie zawodów odbędzie się w bezpośrednim sąsiedztwie linii mety.
Prosimy zachowanie ostrożności w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Bieg odbywa się w otwartym ruchu drogowym i pieszym. Organizator wprowadza obowiązek posiadania elementu odblaskowego na stroju biegacza (samoprzylepny odblask w pakiecie startowym). Zawodników obowiązuje bezwzględny zakaz śmiecenia! Śmieci w trakcie biegu należy wyrzucić w obrębie punktu żywieniowego (20 metrów przed i za punktem)!
IMPREZA WSPÓŁFINANSOWANA
ZE ŚRODKÓW GMINY MIASTO NOWY TARG

ORGANIZATORZY:

Patronat honorowy Burmistrza Miasta Nowy Targ Pana Grzegorza Watychy
Patronat honorowy Burmistrza Miasta Zakopane Pana Leszka Doruli
Patronat honorowy Starosty Powiatu nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera
Patronat honorowy Starosty Powiatu tatrzańskiego Pana Piotra Bąka
Patronat honorowy Wójta Gminy Szaflary Pana Rafała Szkaradzińskiego

PARTNER: